Саленков Володимир Юрійович – голова Харківського міського товариства болгарської культури імені М. Дринова, голова Опікунської ради Центру болгаристики та балканських досліджень імені М. Дринова – народився 27 лютого 1956 року у м. Луганську. 1979 року закінчив Харківський політехнічний інститут й отримав кваліфікацію «інженер-фізик» за фахом «кріогенна техніка». Упродовж  13  років працював інженером та керівником структурного підрозділу у Фізико-технічному інституті низьких температур АН УРСР/НАН України. Є автором понад 30 наукових статей у галузі космічного приладобудування.

        З 1991 р. – засновник та керівник кількох успішних комерційних підприємств, зокрема Торгівельно-інформаційного центру «Україна – Болгарія». Як голова Харківського міського товариства болгарської культури імені М. Дринова,  доклав чимало зусиль для  встановлення  співробітництва між Болгарською академією наук та Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна. Головним результатом його діяльності у цьому напрямку й водночас спільним українсько-болгарським проєктом стало створення та розвиток в Каразінському університеті Центру болгаристики та балканських досліджень імені М. Дринова, діяльність якого отримала міжнародне визнання. В. Ю. Саленков є головою редакційної ради «Дриновського збірника» – щорічника Болгарської академії наук та Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, що формується на базі Дриновського центру (на сьогодні вийшло з друку 12 томів). За його ініціативою запроваджені щорічні премії імені М. С.  Дринова та імені  І. З.  Димитрової, які з 2005 та 2018 р. відповідно вручаються за кращі доповіді в галузі історичної болгаристики та українсько-болгарських відносин на міжнародних наукових конференціях молодих учених «Каразінські читанння».

         Володимир Юрійович є також постійним учасником  і спонсором традиційних міжнародних наукових конференцій, що проходять в стінах Університету – Дриновських та Кирило-Мефодіївських читань. За останні 15 років за його  сприяння Центром болгаристики та балканських досліджень імені М. Дринова спільно з історичним факультетом та іншими партнерами проведено понад 30 наукових форумів різного формату й запроваджено викладання болгарської мови, а 2017 року в Центральній науковій бібліотеці відкрито Кирило-Мефодіївський центр, на основі якого функціонує  клуб «Слов’янські виміри», що займається популяризацією болгарської, української  та інших слов’янських культур.       

        На увіковічнення пам’яті Марина Дринова – професора Харківського імператорського університету й засновника та першого голови Болгарської академії наук – за фінансової підтримки В. Ю. Саленкова встановлено меморіальну дошку на старому корпусі уніеврситету; долучився він й до відкриття пам’ятника  харківському професору у Софії. Серед його останніх ініціатив – створення в Університеті  Українсько-арабського академічного  центру,  кілька художніх проєктів в Єрмілов-центрі та  картинній галереї імені              Г. Семирадського.

        Наукова та громадська діяльність В. Ю. Саленкова не залишилися непоміченою: він нагороджений вищою відзнакою Болгарської академії наук – Золотою медаллю імені М. Дринова на стрічці., медаллю імені Івана Вазова Ради Міністрів Болгарії, грамотами Посольства Республіки Болгарія в Україні, а  2016 року Асоціація болгар України обрала його Людиною року за номінацією «Наука та освіта».

        Рішенням Вченої ради університету від 23 грудня 2019 року Володимиру Юрійовичу Саленкову присвоєно почесне звання «Почесний доктор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна».