З нагоди 215-річчя відкриття Каразінського університету відбулося засідання Асамблеї вчених рад за участю керівництва, представників професорсько-викладацького складу, студентства та друзів університету.
Почесними гостями заходу стали заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний, голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер, голова Наглядової ради Каразінського університету, віцепрезидент Національної академії наук України, академік Анатолій Загородній, власник і президент фінансово-промислової групи DCH, член Наглядової ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, почесний доктор Каразінського університету Олександр Ярославський, віцепрезидент Болгарської академії наук Костадін Ганєв, президент Національної академії правових наук України, академік Олександр Петришин, член президії Національної академії медичних наук України, керівник Північно-східного наукового центру Міністерства охорони здоров’я та Національної академії медичних наук України, академік Олександр Біловол, голова Північно-східного наукового центру Національної академії наук України, президент Асоціації випускників, викладачів і друзів університету, академік Володимир Семиноженко.
Привітання від Президента України Володимира Зеленського оголосив Олексій Кучер. «За понад два століття свого існування заклад став потужним освітнім і науковим центром, а його випускники зробили значний внесок у розвиток нашої держави, у її економічний та гуманітарний добробут. Упевнений, що ваш високий професіоналізм і надалі буде надійним підґрунтям для плідної освітньої та наукової діяльності, сприятиме реформуванню на інноваційних засадах вітчизняної вищої школи, її інтеграції до світового навчального простору. Бажаю усім вам міцного здоров’я, щедрої долі та невичерпної енергії для нових звершень в ім’я України», — йшлося у листі. Від себе Олексій Кучер подякував науковцям, викладачам, студентам, які, на його думку, є душею університету.
Указом Президента України Володимира Зеленського за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти й науки, підготовку висококваліфікованих фахівців, багаторічну сумлінну працю державними нагородами: орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, орденом княгині Ольги ІІІ ступеня, медаллю «За працю і звитягу», «Заслужений діяч науки і техніки України», «Заслужений працівник культури України», «Заслужений працівник освіти України» — відзначено працівників Каразінського університету.
«Майбутнє України залежить від розвитку університетів, які є рушіями економіки, демократії, суспільства й України загалом. І те, що ви робите, заслуговує на безмежну повагу», — зауважив Єгор Стадний.
Від імені Національної академії наук України привітав Каразінський з ювілеєм Анатолій Загородній, який повідомив, що за багатолітню плідну педагогічну й наукову працю, вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців, зміцнення творчої інтеграції вищої школи й науки та з нагоди 215-річчя університету президія Національної академії наук України відзначає 12 працівників Каразінського. «Щиро вітаю колектив Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна з 215-ю річницею від дня відкриття. За цей час Харківський університет пройшов великий і славний шлях. Його діяльність є невіддільною освітньої, культурної та наукової історії України. Сьогодні університет — не тільки освітній заклад, але й потужний багатогалузевий науковий центр. Радий, що давні плідні творчі зв’язки Національної академії наук України та університету успішно розвиваються і поглиблюються. Приємно відзначити, що нинішнє покоління професорів, викладачів, докторантів, аспірантів і студентів Харківського університету дбайливо зберігає і зміцнює інтелектуальний спадок своїх попередників, які стояли біля витоків створення першого університету на Лівобережній Україні», — зачитав він привітання від президента Національної академії наук України Бориса Патона.
Олександр Ярославський привітав каразінську спільноту з ювілеєм та побажав довгих років процвітання. Він також переказав вітання від китайського мільярдера, засновника Alibaba Group Джека Ма, який відвідав Каразінський минулого року.
Звернув увагу на тісний зв’язок Болгарської академії наук з Каразінським університетом Костадін Ганєв. Адже засновником цієї академічної установи в Болгарії був професор Харківського університету Марин Дринов. Він також висловив сподівання на продовження співпраці й надалі.
Від імені Національної академії правових наук України привітав каразінців й Олександр Петришин. Він зауважив, що українська юридична освіта й наука починалася у стінах Каразінського університету. «У нас є всі підстави говорити, що Харків набуває статусу не лише провідної наукової столиці України, але й освітянського та юридичного центру», — додав Олександр Петришин.
Переказав слова вітання від президії Національної академії медичних наук України Олександр Біловол: «Тільки ваш колектив в історії нашої незалежної країни виховав трьох лауреатів Нобелівської премії. Це Лев Ландау, Ілля Мечников, Семен Кузнець. Сьогодні в цьому унікальному закладі працює 20 академіків Національної академії наук і галузевих наук. Він підготував 50 лауреатів Державної премії в галузі науки і техніки, у рейтингу 200 кращих закладів вищої освіти України посідає третє почесне місце протягом десятиліть, знаходиться серед 481 кращого навчального закладу в міжнародному рейтингу». Він відзначив злагоджену роботу трудового колективу університету й вручив медаль Національної академії медичних наук України.
Володимир Семиноженко акцентував на унікальності Каразінського університету, який дає фундаментальні знання, навчає мислити.
Віль Бакіров подякував усім, хто надіслав вітальні адреси. Він розповів про заснування університету, його досягнення, об’єкти інфраструктури, формування та розвиток міжнародних зв’язків та визнання на світовому рівні. «Ми не лише з гордістю дивимося на пройдений шлях, а й продовжуємо рух вперед, шукаємо відповіді на нові виклики, ставимо амбітні стратегічні цілі, які визначено у Стратегії розвитку університету до 2025 року. Що дозволяє університету успішно розвиватися? У чому формула успіху? По-перше, університет органічно об’єднує освіту, науку й культуру. Вони стимулюють та доповнюють один одного, створюють потужну енергію інтелектуального розвитку. По-друге, це фундаментальні цінності університетських взаємин, які виплекані багатьма поколіннями, атмосфера взаємної довіри тих, хто навчає, і тих, хто навчається. По-третє, це спадкоємність наукових шкіл, започаткованих видатними вченими. Але найголовніше — університетські люди: професори, науковці, працівники, які незалежно від посад, статусів, регалій безмежно віддані університету, вболівають за його справи, служать йому вірою і правдою та щасливі з того, що продовжують його історію, яку понад два століття тому започаткував Василь Назарович Каразін», — звернувся до присутніх Віль Бакіров.
Голова студентської ради Даніела Даас і голова студентської ради іноземних студентів Сайєду Фазїз Алі зауважили, що мають честь продовжувати понад 200-річну історію альма-матер, та подякували ректору і всім, хто підтримує їхні починання.
Під час заходу відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника засновнику університету Василю Назаровичу Каразіну.
Завершилося урочисте засідання виступом студентського хору “Ad libitum” Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна під керівництвом Андрія Сиротенка.