Надзвичайний і Повноважний посол Італії в Україні, його високоповажність Давіде Ла Чечіліа – провідний діяч італійської дипломатії. Народився в 1961 році в Римі, де закінчив юридичний факультет університету Ла Сапіенца, в останні три десятиліття працював у Міністерстві закордонних справ, обіймаючи відповідальні посади, як у FARNESINA (Міністерство закордонних справ Італії) – де він почав працювати в секретаріаті заступника Державного Секретаря, потім працював керівником секретаріату Генерального секретаря, а також керівником відділу Близького Сходу та координатором миротворчого процесу на Близькому Сході – у різних дипломатичних відомствах Європи, Азії та Близького Сходу. Зокрема, д-р. Чечіліа був віцеконсулом Італії в Гонконзі, першим секретарем посольства в Лондоні, одним з найпрестижніших дипломатичних місць; з 2001 по 2005 рік очолював відділ продажів посольства Італії в Токіо, а до 2009 року був заступником голови місії в Тель-Авіві, у період тривалої напруги між державою Ізраїль та її сусідами Арабськими країнами. Його працездатність та вміння загоювати конфлікти стали найважливішими якостями, за якими він був обраний генеральним консулом в Єрусалимі. Тим часом прибуло просування до Повноважного міністра, що дозволило поважному доктору Ла Чечіліа 29 серпня 2016 року отримати престижну посаду Надзвичайного та Повноважного Посла в Києві. Протягом трьох з половиною років перебування в Україні Його Високоповажність Ла Чечіліа зробив велику роботу в просуванні Італії в різних галузях культури, мистецтва, науки, освіти, туризму, поширенні мови, обмінах, спорті та економіці, не забуваючи ніколи про важливість щирих і рівних двосторонніх українсько-італійських відносин. Як очевидно, його робота була ще більш ефективною, коли його пропозиції та дії знайшли плідний ґрунт для розвитку. Так було у Харкові, зокрема у відносинах з Каразінським університетом, де Українсько-Італійський академічний центр вже посіяв насіння співпраці.
Посол Ла Чечіліа доклав усіх зусиль для того, щоб це насіння росло і розвивалося в панорамних культурних ініціативах, здатних поєднувати, наприклад, кулінарні традиції Італії з чудовою музикою за допомогою обміну артистами між двома країнами та організації музикальних подій у прекрасному Харківському національному театрі опери та балету. Не кажучи вже про економічну підтримку тих ініціатив та тих людей, які працюючи для кращого пізнання Італії, її мови та її культури, будують міст для консолідації обміну та відносин дружби та співробітництва між двома країнами.
Найефективніший приклад для демонстрації якості та ефективності роботи, яку пан Ла Чечіліа провів в Харкові (окрім тієї, що була проведена у Києві, Дніпрі, Полтаві, Одесі та Львові, зобов’язавшись гарантувати свою фізичну присутність, коли це можливо) – це приклад роботи у науковому світі астрофізики, який у Харкові представлений Інститутом астрономії Каразінського університету та Інститут радіоастрономії Академії наук. Ці чудові наукові структури стикалися майже випадково, як це часто трапляється, з Італійським інститутом астрофізики (INAF), розвиваючи невелике особисте співробітництво, яке неминуче вичерпало б себе без безпосередньої участі доктора Ла Чечіліа, який зі всією душею підтримав ідею створення синергії між Італією та Україною в сфері однієї з найдавніших наук. Завдяки економічній прихильності пана посла та його ідей відбулися дві наукові зустрічі між італійськими та українськими дослідниками, одна в Римі в штаб-квартирі INAF та друга в Харкові в Каразінському університеті, в якій брали участь значні делегації двох Країни. Ці зустрічі призвели до встановлення більш істотного співробітництва, з якого розквітли наукові праці в міжнародних журналах, академічні обміни викладачів та студентів. Ідея наукового розвитку українсько-італійського співробітництва сподобалась настільки, що вона викликала інтерес до інших дисциплін, таких як медицина, історія та археологія, співробітники яких вже організовують ініціативи за прикладом астрономів у цих нових областях, включаючи програму Еразмус+, обмінні проекти викладачів, організацію двосторонніх зустрічей і навіть загальних археологічних місій. Саме далекоглядний погляд Його Високоповажності Ла Чечіліа та його гармонія з ректоратом Каразінського університету дозволили збудити цю життєву силу та підтримати її, гарантуючи, крім усього іншого, важливу економічну та логістичну підтримку ініціатив.
Рішенням Вченої ради університету від 23 грудня 2019 року його високоповажності Давіде Ла Чечіліа присвоєно почесне звання «Почесний доктор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна».