На початку заходу за особливий внесок у розвиток теорії і практики бібліотечної справи та історико-бібліографічних досліджень було нагороджено премією імені К. І. Рубинського завідувача відділу книжкових пам’яток, цінних видань і рукописів Центральної наукової бібліотеки Марину Боброву та завідувача кафедри медіа-комунікацій соціологічного факультету, професора Лідію Стародубцеву.
У рамках засідання було запропоновано ухвалити Положення про Управління якості освіти та його структурні підрозділи. Проект положення представив перший проректор, професор Юрій Холін, який також ознайомив присутніх із змістом внутрішньої системи забезпечення якості освіти: «В останній час суттєво поглибилася інтеграція українських університетів до європейського освітнього простору і пріоритетного значення набуло питання забезпечення якості вищої освіти».
Доповідач наголосив на необхідності створення в університеті нового структурного підрозділу, що відповідатиме за забезпечення якості освіти, зокрема, її відповідності європейським стандартам.
Окрім цього, Юрій Холін охарактеризував Стандарти і рекомендації щодо забезпечення якості у європейському просторі вищої освіти за редакцією 2015 року: «Обов’язковою умовою діяльності вищого навчального закладу із внутрішнього забезпечення якості є залучення зацікавлених сторін — в першу чергу студентів і роботодавців». Також проректор зазначив, що у Стандартах і рекомендаціях щодо забезпечення якості у європейському просторі вищої освіти акцентується на важливій ролі наставників у освітньому процесі — представників викладацького складу університету, які допомагають студентам планувати освітню діяльність, а також на наявності системи постійного вдосконалення фахового рівня викладачів вищих навчальних закладів тощо.
Обговоривши доповідь Юрія Холіна, Вчена рада відзначила, що в університеті проводиться значна робота з виконання Програми розвитку університету на 2010–2020 роки в галузі забезпечення якості вищої освіти, запроваджується система внутрішнього забезпечення якості освітньої та наукової діяльності, менеджменту якості, зокрема, відповідно до вимог Стандартів і рекомендацій із забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти. За результатами голосування було ухвалено рішення створити Управління якості освіти шляхом реорганізації навчального відділу, навчально-методичного центру, Центру працевлаштування студентів і випускників, Центру комп’ютерних технологій та Психологічної служби.
Із питанням про роботу із поширення позабюджетних джерел фінансування наукових досліджень виступив начальник Науково-дослідної частини, доцент Володимир Сухов. У ході доповіді було обговорено можливості розширення позабюджетного фінансування для факультетів університету, акцентовано, що працівники університету виконують низку закордонних і вітчизняних індивідуальних грантів, проте їх обсяг неможливо відобразити у показниках діяльності. Окрім цього, працівники університету не беруть активної участі у виконанні міжнародних проектів. За результатами обговорення доповіді Вчена рада відзначила низку проблем у зазначеному питанні, що потребують вирішення, та залишила проект рішення на доопрацювання.