Персоналії
Склад Вченої ради
Бакіров
Віль Савбанович
голова Вченої ради, ректор університету
Вінникова
Наталія Анатоліївна
учений секретар університету
Заслужені професори
Заслужені наукові співробітники
Прохоров Едуард Дмитрович

радіофізик

Гладких Микола Тимофійович

фізик

Муратов Володимир Іванович

фізик

Заслужені викладачі
Андрющенко Аліса Іллівна

соціолог

Ковальова Іделаїда Дмитрівна

соціолог

Почесні доктори
Толубко Володимир Борисович

Толубко Володимир Борисович
Доктор технiчних наук, професор, генерал-полковник
Службу проходив на посадах начальника відділення навчальної технічної ракетної бази, інженера та старшого інженера науково-дослідної лабораторії Харківського вищого військового командно-інженерного училища, командира групи пуску, начальника штабу ракетного полку, командира ракетного полку, заступника командира дивізії.
По закінченні Військової академії Генерального штабу призначений командиром дивізії Ракетних військ стратегічного призначення. З 1986 по 1990 р. – командир ракетної дивізії. У березні 1990 року обраний народним депутатом України і виконував депутатські обов’язки у складі Верховної Ради України до квітня 1994 року. З 1990 по 1992 рік – начальник Харківського вищого військового командно-інженерного училища ракетних військ. З серпня 1992 по лютий 1999 року – начальник Харківського військового університету. З 1999 по 2000 рік – перший заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України – заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України з військової розвідки.
З жовтня 2000 по травень 2005 р. – начальник Національної академії оборони України, з 2005 по 2009 рік – заступник Генерального директора Державної компанії «Укргазвидобування». З 2010 по 2013 рік – почесний професор кафедри Національного університету оборони України.
Нагороджений Орденом Червоної Зірки, орденом «За службу Батьківщині» та 10 медалями. Заслужений працівник народної освіти України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.
Рішенням Вченої ради університету від 23 червня 2020 року (протокол №10) Толубку Володимиру Борисовичу присуджено звання «Почесний доктор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна»

Остріков Костянтин Миколайович

Остріков Костянтин Миколайович
Доктор фізико-математичних наук, професор, академік Європейської академії наук, дійсний член Інституту фізики Великої Британії.
Закінчив Харківський державний університет імені О.М. Горького в 1989 році з відзнакою за спеціальністю «експериментальна ядерна фізика». 1989 року вступив до аспірантури. 1991 року захистив кандидатську дисертацію (науковий керівник – проф. М. О. Азарєнков), 1996р. – докторську дисертацію «Нелінійна теорія хвильових збурень в обмежених плазмоподібних середовищах» (науковий консультант – проф. М. О. Азарєнков).
Професор Остріков здобув всесвітнє визнання у галузі фізики плазми, нанофізики, матеріалознавства та суміжних галузях застосування плазми. Він є визнаним піонером і лідером у прикладних дослідженнях нанофізики в плазмі – науки, що швидко розвивається, заклав основи для розвитку великої міжнародної наукової спільноти в цій галузі. Фундаментальна ідея проф. Острікова про використання плазми для структурованих нанорозмірних матеріалів була застосована при розробці нових передових функціональних матеріалів, пристроїв і процесів, які мають застосування в різних науково-технічних сферах. Його підходи до контролю енергії та речовини в нанорозмірних масштабах були застосовані в цілому спектрі теплових, хімічних, радіаційних та інших процесів. їх імовірне застосування охоплює матеріалознавство, енергетику, охорону здоров’я та інші сфери, що потенційно призводить до енергоефективних зелених технологій для сталого майбутнього.
Рішенням Вченої ради університету від 23 червня 2020 року (протокол №10) Острікову Костянтину Миколайовичу присуджено звання «Почесний доктор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна»